Na svých stránkách se s vámi podělím o to na co narazím na Moravě slovem i obrazem.
Kovářův větrný mlýn - obrázek

Kovářův větrný mlýn - obrázek

je kulturní památka. Mlýn holandského typu byl postaven 1858 - 1860 místním občanem Kristiánen Kovářem. Až do války se v něm  mlela  mouka, pak byl však zapečetěn. V součastnosti patří opět rodině Kovářů, která se o mlýn dobře stará. Budete-li mít na Zlínsku cestu z Hvozdné do Štípy, a nebo naopak, zastavte se u něho, dýchne na vás pracovitost a úsilí našich předků.
bÝVALÉ MOČIDLO NA KONOPÍ - obrázek

bÝVALÉ MOČIDLO NA KONOPÍ - obrázek

Máčalovo močidlo na konopí u Doubrav.

Ještě v padesátých letech minulého století se v Doubravách pěstovala technická plodina konopí seté. Při jejím zpracování na textilní vlákno bylo nutné celou rostlinu delší dobu máčet ve vodě. K tomu sloužily plýtké terénní prohlubně s povrchovou nebo vyvěrající vodou -močidla.

Bohuslavice u Zlína - obrázek

Bohuslavice u Zlína - obrázek

Tato obec se rozkládá při soutoku říčky Březnice a Oskorušného potoka v jednom z malebných údolí na západě Vizovické vrchoviny. Je to typicky mrazová kotlina, což znamená, že ochlazovaný vzduch stéká dolů do údolí, kde se hromadí a způsobí, že se zde mohou vyskytnout teploty i o 10 stupňů nižší než v okolí.

Štramberk - obrázek

Štramberk - obrázek

V podhůří Beskyd, je malé městečko, které snad každému přiroste k srdci. Kopcovitá krajina a zřícenina hradu, z něhož zbyla pouze věž (zvaná Trúba) a zbytky hradeb, mu dodává malebný ráz.

Více fotek v rubrice Štramberk.

Olomouc - obrázek

Olomouc - obrázek

Návštěva Olomouce je fascinující, střed je je památkami přímo nabitý. Město je k návštěvníkům hodně velkorysé, nejenže má historické budovy pěkně renovované a okolí upravené, navíc vstup do většiny je zdarma. Děkuji za nevšední zážitek.
obec Petrůvka  - obrázek

obec Petrůvka - obrázek

Obec Petrůvka leží mezi Slavičínem a Luhačovicemi ve výšce 480 metrů nad mořem v chráněné oblasti Bílých Karpat. Oplývá nádherným výhledem na Vizovickou Vrchovinu a Bílé Karpaty.

pohled z rozhledny Doubrava - obrázek

pohled z rozhledny Doubrava - obrázek

Je to krásný kraj na pomezí Bílých Karpat, Hostýnských a Vizovických Vrchů. Krajina je nádherná, terén je lesnatý a členitý. Výhled z rozhledny na nejvyšším kopci Doubrava je toho důkazem. Na fotce je pohled na Lípu, Klečůvku, Veselou, Vizovice, Janovu horu a další vzdálené vesničky.

Beskydy - obrázek

Beskydy - obrázek

Pohled od horského hotelu Čarták na Soláni na další beskydský vrch Radhošť.

Zámek ve Vizovicích - obrázek

Zámek ve Vizovicích - obrázek

O zámek ve Vizovicích se dobře starají. Zámek i zámecká zahrada jsou pěkné i v zimě.

Více fotek v rubrice Vizovice.

Jak se vám moje stránky líbí?

Dá se na to podívat. (2476 | 34%)
Nelíbí (2366 | 32%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one