MORAVSKÉ RYBNÍKY

Rybník Slavík - obrázek

Rybník Slavík - obrázek

Pivečkův lesopark ve Slavičíně slouží k relaxaci a odpočinku. Rybník Slavík 1, který je jeho součástí, je k tomuto účelu jako stvořený.
Rybník Hluboček - obrázek

Rybník Hluboček - obrázek

Březolupský rybník lemovaný keři a stromovím je krásný. Kdysi, za mých mladých let, se tu koupávalo hodně lidí. Bývalo tady vždycky plno mladých a děti z širokého okolí. Nyní se tady rybaří a koupání je pouze na vlastní nebezpečí.
rybník Neratov - obrázek

rybník Neratov - obrázek

Tento rybníček, který patří mezi mokřady se nachází kousek za obcí Prlov u potoka Trubiska. Je to národní památka. Vyskytuje se zde mnoho chráněného hmyzu (šídlatka páskovaná, šídélko páskované, šídélko kroužkované) a vodních měkkýšů (ostníček žebrovitý). V potoku za rybníkem žije rak říční, rozmnožují se zde obojživelníci jako skokan hnědý, ropucha obecná, čolek velký , čolek horský a čolek obecný. Najdeme zde i užovku obojkovou či mnoho druhů ptactva (kachna divoká , polák chocholačka  a potápka malá, ledňáček říční, čáp černý a volavka popelavá). Byla zde viděna i vydra říční.

Tenhle rybník v Ostratě s malým ostrůvkem uprostřed a smíšeným lesem v okolí je na podzim tak půvabný, že nestačí dát jen jednu fotku.

IMG_0543-1.JPG
IMG_0545-1.JPG
IMG_0595-1.JPG
IMG_0550-1.JPG
IMG_0576-2.jpg
IMG_0600-1.JPG
IMG_0557-1.JPG
Rybník Argaláška na Hvozdné - obrázek

Rybník Argaláška na Hvozdné - obrázek

Hvozdná je poměrně velká obec na rozhraní Hostýnských vrchů a Vizovické vrchoviny. Protéká jí Hvozdenský potok, na jehož jižní části je rybník Argaláška. Patří rybářskému spolku a je možné zde zakoupit povolenky k chytání ryb. Je to pěkné přírodní koupaliště, ale po povodni se čistil a ke koupání bude až v příštím roce.

Jak se vám moje stránky líbí?

Dá se na to podívat. (2476 | 34%)
Nelíbí (2366 | 32%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one